Korzyści z leasingu nieruchomości

Leasing nieruchomości jest popularną formą pozyskiwania na własny użytek nieruchomości komercyjnych. Wiele firm a także przedsiębiorstw oraz osób fizycznych prowadzących własna działalność gospodarczą korzysta z tego typu rozwiązania. Dlaczego jest to tak dobre rozwiązanie?

Otóż jak się okazuje ma ono wiele cech świadczących na jego korzyść. Jako przykładowe korzyści można wymienić te płynące z leasingu zwrotnego. Są to niewątpliwie uwolnienie środków finansowych zamrożonych w nieruchomościach oraz zwiększenie płynności finansowej i efektywniejsze wykorzystanie posiadanego majątku.

Wykorzystujące leasing nieruchomości firmy cenią sobie również stosunkowo krótki okres oczekiwania na decyzję w sprawie finansowania. Dodatkowo długoterminowe finansowanie procentuje równomiernym rozłożeniem obciążenia finansowego w trakcie trwania umowy leasingu. Umowa leasingu może trwać nawet kilkanaście lat a dodatkowo może to być forma finansowania, która w stu procentach pokryje koszta inwestycji. Tak forma finansowania pozwala na dopasowanie obciążeń finansowych, czyli rat leasingowych do prognozowanych zysków firmy w danych okresach.

Dzięki możliwości zaliczenia rat leasingu do kosztów uzyskania przychodów istnieje możliwość optymalizacji korzyści podatkowych. Bardzo ciekawym rozwiązaniem z punktu widzenia firmy, która użytkuje w ten sposób nieruchomość komercyjną jest możliwość jej wykupienia po okresie umowy leasingowej. Możliwy jest również wybór waluty leasingu. Dla firm dbających o finanse leasing nieruchomości jest znakomitym rozwiązaniem. Leasing nieruchomości na świecie jak i w Polsce jest stosunkowo tanim źródłem pozyskiwania finansów.

A co Ty sądzisz o leasingu nieruchomości? Podziel się opinią: