Leasing zwrotny nieruchomości

Jedną z form leasingu jest leasing zwrotny nieruchomości. Jest to dość specyficzna i szczególna forma leasingu. Ten typ leasingu dotyczy zarówno leasingu operacyjnego jak i finansowego. Co to jest leasing nieruchomości a właściwie leasing zwrotny nieruchomości?

Otóż działanie tego typu rozwiązania jest stosunkowo proste. Klient, który posiada jakąś nieruchomość komercyjną sprzedaje ją firmie leasingowej. W ten sposób zyskuje on środki finansowe, które jak wiadomo są niezwykle ważne w kontekście prowadzenia firmy czy też przedsiębiorstwa. Tak zarobione pieniądze może on przeznaczyć na kolejne inwestycje lub użyć, jako kapitał obrotowy. Następnie ów klient bierze w leasing rzeczoną nieruchomość (tą, którą wcześniej odsprzedał danej firmie leasingowej), dzięki czemu może taką nieruchomość dalej użytkować. Tego typu rozwiązanie to podstawowy instrument optymalizacji zarządzania posiadanym majątkiem.

Dzięki takiemu posunięciu klient uwalnia środki finansowe zamrożone w aktywach. Z punktu widzenia finansów jest to sprytne posunięcie. Taki właśnie leasing, jako finansowanie nieruchomości jest doskonałym sposobem w ciężkich dla danego podmiotu czasach. Pozwala, bowiem na uwolnienie wspomnianych środków, które można przeznaczyć na podtrzymanie produkcji czy też niezbędne do dalszego funkcjonowania inwestycje. Może się on okazać lepszym i korzystniejszym rozwiązaniem niż kredyty bankowe czy tym podobne rozwiązania finansowe związane z tworzeniem lub powiększaniem zadłużenia danego podmiotu gospodarczego.

Liczba komentarzy: 2 dla “Leasing zwrotny nieruchomości”

  1. edunlinue pisze:

    nalezy sprawdzic:)

  2. Stanisław pisze:

    Ok. Jestem zainteresowany tego typu finansowaniem. Jak znam życie wszystko jest „Piękne” ale do czasu kiedy tego nie potzrbujesz. Ale jeżeli już do tego podchodzisz wtedy zaczynają się problemy. Instytucje finansowe patrza krótkoterminowo i jak najszybciej zrobić kasę i „spadać”. Brak partnerstwa w kontaktach biznesowych Bank-Przedsiebiorca. Coś na ten temat wiem 10 lat z jednym bankiem (kredyty)a teraz muszę sobie radzić sam. Przecież ja kryzysu nie wywołałem tylko instytucje finansowe.

A co Ty sądzisz o leasingu nieruchomości? Podziel się opinią: