Warunki leasingu nieruchomości

Każda firma, która oferuje swoim klientom leasing nieruchomości ma określone normy na zasadzie, których udziela tego typu wsparcia. Oczekiwane przez leasing nieruchomości warunki można w pewien sposób uogólnić. Jednymi słowy poniżej podane są standardowe warunki tego typu ofert.

Przede wszystkim przedmiotem leasingu mogą być zarówno nieruchomości używane jak i nowe. Umowa zawarta między stronami jest realizowana na zasadzie leasingu operacyjnego, finansowego lub zwrotnego. W zależności od firmy leasingowej możemy mieć do czynienia z udziałem w wysokości 0% (standardowo to około 5%). W zależności od tego, jaki to jest leasing nieruchomości oferta może się różnić.

Idąc dalej ważny jest czas trwania umowy. W stosunku do nieruchomości jest to zazwyczaj od pięciu do piętnastu lat. Istnieje również możliwość wyboru waluty leasingu. Zazwyczaj do wyboru mamy złotówki, franki oraz euro. Firmy oferują również atrakcyjne warunki, jeżeli chodzi o ubezpieczenie. Istnieje także możliwość leasingowani nieruchomości już istniejących oraz leasing nieruchomości w budowie. Poza tym przedmiotem leasingu mogą być również grunty niezabudowane.

Jeżeli chodzi o wysokość takich transakcji to idą one w miliony złotych. Firmy leasingowe ustalają raty leasingowe na konkurencyjnym poziomie. Oparte są one o stopę stałą lub zmienną i są ustalane indywidualnie dla konkretnego klienta i biorąc pod uwagę konkretny projekt. Jak zatem widać ogólne warunki, na jakich odbywa się leasing nieruchomości mogą stanowić konkurencję dla warunków, na jakich udzielane są kredyty bankowe na zakup nieruchomości.

A co Ty sądzisz o leasingu nieruchomości? Podziel się opinią: